autyzm.life i neuroróżnorodni

Neuroróżnorodność Terapia pedagogiczna autyzm niepełnosprawność intelektualna objawy rewalidacja IPET grafomotoryka umiejętności społeczne emocje scenariusze zajęcia sensoryka logopedia arkusze historyjki ASD

Reklamy

Bądź ostrożny!

Poziom kształcenia: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna.


Cele ogólne: rozwijanie mądrości poprzez
– uświadomienie sobie niebezpieczeństw, mogących wypływać z kontaktów z dorosłymi;
– stymulowanie inteligencji we wszystkich jej obszarach (analitycznej, twórczej i praktycznej);
– nabywanie umiejętności asertywnego zachowywania się w kontaktach z ludźmi.


Cele operacyjne: dziecko/uczeń
– definiuje osobę obcą na podstawie posiadanych informacji;
– rozpoznaje, opisuje i wskazuje odpowiednie zachowanie się w różnych sytuacjach;
– prezentuje zachowanie asertywne podczas symulacji sytuacji trudnej.


Metody
– problemowa: drama – wchodzenie w role, metoda symulacyjna;
– techniki twórczego myślenia: „gwiazda skojarzeń”, „Co mnie dziwi?”.


Formy organizacyjne: indywidualna, zespołowa, zbiorowa.


Środki dydaktyczne: wiersz J. Hermana Obcy, kartki: zielone i czerwone, wesoła ósemka, przykłady niebezpiecznych sytuacji, obrazki przedstawiające różne sytuacje, kredki, karton, flamaster, obrazki z odpowiednimi zachowaniami, farby, pędzle, wiersz Sami w domu.

Przebieg zajęć

Powiązane:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: