autyzm.life i neuroróżnorodni

Neuroróżnorodność Terapia pedagogiczna autyzm niepełnosprawność intelektualna objawy rewalidacja IPET grafomotoryka umiejętności społeczne emocje scenariusze zajęcia sensoryka logopedia arkusze historyjki ASD

Reklamy

Reklamy

Jak można chronić przyrodę na Ziemi?

Poziom kształcenia: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna.
Cele ogólne: rozwijanie mądrości poprzez
– budzenie postaw proekologicznych;
– stymulowanie inteligencji we wszystkich jej obszarach (analitycznej, twórczej i praktycznej);
– wdrażanie do zgodnego współdziałania w sytuacjach zadaniowych.
Cele operacyjne: dziecko/uczeń
– rozpoznaje i opisuje sytuacje szkodzące przyrodzie;
– wymyśla i określa działania, jakie może podejmować człowiek w celu
ochrony przyrody;
– definiuje pojęcia na podstawie skojarzeń;
– abstrahuje i porównuje cechy ludzi i zwierząt;
– współpracuje w parach i zespołach, respektując prawo wszystkich do
wypowiedzi podczas wykonywania zadań grupowych.
Metody
– problemowe: drama, technika „słoneczko”, ekspresja werbalna;
– techniki twórczego myślenia: skojarzenia, analogia, „burza mózgów”,
wspólne dzieło.
Formy organizacyjne: w parach, zbiorowa, indywidualna.

Środki dydaktyczne: globus, puzzle do uzupełnienia kuli ziemskiej, stokrotka w doniczce, emblematy oznaczające różne uczucia, sylweta drzewa wykonana z kartonu, karteczki z sytuacjami, obrazek psa i innych zwierząt, sznurek, mazaki, karty pracy, fragment baśni J. Ch. Andersena.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Reklamy
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: