autyzm.life i neuroróżnorodni

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Uciekaj, chroń się, poinformuj

Cele:

  • kształtowanie odpowiedzialności w ujęciu jednostkowym i grupowym
  • budowanie poczucia samosprawstwa
  • wzmacnianie kontroli wewnętrznej własnego zachowania
  • rozbudzanie świadomości związanej z wyborem zachowania i konsekwencjami
  • budowanie poczucia własnej wartości

Grupa wiekowa: od 4. roku życia

Czas trwania: dłuższy czas realizacji

Materiały: nie są wymagane

Przebieg zajęć

Celem projektu jest uczenie dzieci właściwego zachowania wobec wyzwań współczesności, czy konfliktów rówieśników. Najcenniejszą rzeczą, którą posiada człowiek jest życie i właśnie chronienie życia należy stymulować, rozwijać, aż do wykształcenia automatycznych reakcji u dzieci. Ataki terrorystyczne czy chuligańskie akty agresji, to zdarzenia, których dziecko może stać się świadkiem, jak również uczestnikiem. Dlatego też zapamiętanie oraz wykształcenie właściwych nawyków jest mądrym i potrzebnym schematem zachowań, na okolicznych traumatycznych wydarzeń. projekt zakłada 2 etapy.

I etap

#arkusz #asd #Asperger #autyzm #BożeNarodzenie #czytanie #dzienniki #edukacja #emocje #IPET #jesień #kolorowanie #komunikacja #kreatywność #lekcja #manualne #mindfulness #motoryka #mowa #niepełnosprawnośćintelektualna #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkole #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #schemat #sensoryka #SI #społeczne #szkoła #terapia #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaterapeutyczne #zespółAspergera #ćwiczenia

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy