Uciekaj, chroń się, poinformuj
Cele:
- kształtowanie odpowiedzialności w ujęciu jednostkowym i grupowym
- budowanie poczucia samosprawstwa
- wzmacnianie kontroli wewnętrznej własnego zachowania
- rozbudzanie świadomości związanej z wyborem zachowania i konsekwencjami
- budowanie poczucia własnej wartości
Grupa wiekowa: od 4. roku życia
Czas trwania: dłuższy czas realizacji
Materiały: nie są wymagane
Przebieg zajęć
Celem projektu jest uczenie dzieci właściwego zachowania wobec wyzwań współczesności, czy konfliktów rówieśników. Najcenniejszą rzeczą, którą posiada człowiek jest życie i właśnie chronienie życia należy stymulować, rozwijać, aż do wykształcenia automatycznych reakcji u dzieci. Ataki terrorystyczne czy chuligańskie akty agresji, to zdarzenia, których dziecko może stać się świadkiem, jak również uczestnikiem. Dlatego też zapamiętanie oraz wykształcenie właściwych nawyków jest mądrym i potrzebnym schematem zachowań, na okolicznych traumatycznych wydarzeń. projekt zakłada 2 etapy.
I etap
#arkusz #asd #Asperger #autyzm #czytanie #dzienniki #edukacja #emocje #grafomotoryka #IPET #komunikacja #lekcja #manualne #metody #motoryka #mowa #niepełnosprawność #niepełnosprawnośćintelektualna #pedagog #percepcja #pisanie #program #przedszkole #psychologia #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #schemat #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #tematyczne #terapia #terapiaręki #umiejętności #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaterapeutyczne #ćwiczenia













