autyzm.life i neuroróżnorodni

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Liście – scenariusz zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych dla przedszkolaków z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Scenariusz zajęć dla 5, 6 latków

Miejsce zajęć: przedszkole, sala zajęciowa

Czas zajęć: 1,5 godziny

Cel terapeutyczny: doskonalenie wymowy głoski „ś”.

Cele ogólne: zapoznanie dziecka z prawidłową artykulacją słów zawierających głoskę „ś”. 

Cele operacyjne:

1. Dziecko potrafi:

– rozpoznać głoskę „ś” w tekście;

– prawidłowo wymawiać głoskę „ś”;

– starannie wykonywać polecenia;

– pracować w grupie.

2. Dziecko doskonali:

– małą motorykę poprzez kolorowanie, wycinanie;

– dużą motorykę poprzez przemieszczanie się, podskakiwanie na jednej nodze.

Cele wychowawcze:

– wdrażanie do starannego i dokładnego wykonywania poleceń. Pomoce: tekst wierszyka Liście, kartki z bloku, kredki, nożyczki, klej, kawałki papieru, arkusz papieru, pojemniczek z wodą mydlaną, gwizdek. Przebieg zajęć:

I. Trening oddechowy:

#arkusz #asd #Asperger #autyzm #BożeNarodzenie #czytanie #dzienniki #edukacja #emocje #IPET #jesień #kolorowanie #komunikacja #kreatywność #lekcja #manualne #mindfulness #motoryka #mowa #niepełnosprawnośćintelektualna #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkole #psychologia #rewalidacja #rozwój #scenariusz #scenariusze #schemat #sensoryka #SI #społeczne #szkoła #terapia #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaterapeutyczne #zespółAspergera #ćwiczenia

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy