Potrafię szumieć
Cel główny: Wywołanie prawidłowej wymowy głoski ,,sz’’ i utrwalenie w sylabach, wyrazach.
Cele szczegółowe:
- Usprawnienie narządów artykulacji głównie języka.
- Doskonalenie prawidłowego sposobu oddychania.
- Wzbogacenie słownika biernego i czynnego.
- Ćwiczenia percepcji wzrokowej i słuchowej.
Pomoce dydaktyczne: lusterko, kolorowe piórka, logopedyczne układanki – „Loteryjka obrazkowa”, duże klocki, dzwonki
Formy pracy: indywidualna
Czas realizacji: 45 minut
Przebieg zajęć:
- Przywitanie dziecka. Nawiązanie z dzieckiem kontaktu emocjonalnego, wzrokowego i słownego.
- Prowadzący demonstruje ćwiczenia, a dziecko je powtarza:
Ćwiczenia usprawniające narządy mowy: Bajka artykulacyjna „Indianie’’.

- Tosia wśród jesiennych liści – zajęcia logopedyczne
- Samoloty z rozmowami – gra rozwijająca komunikację w ASD
- Trening Komunikacji Funkcjonalnej FCT jako metoda postępowania w zachowaniach trudnych w spektrum autyzmu
- Precyzyjność komunikacji – scenariusze zajęć
- Dobry kolega, dobra koleżanka – porozumiewamy się, scenariusz zajęć
- Opóźnienia w komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu
- Potrzeba komunikowania się w spektrum autyzmu
- Opis, ocena i analiza przypadku: Zaburzenia mowy i zaburzenia emocjonalne
- Zaburzenia komunikacji u dzieci ze spektrum autyzmu
- Wyścigi z zasłoniętymi oczami – komunikacja, sensoryka, samokontrola, autyzm
- Język schematyczny a stres u dzieci ze spektrum autyzmu


#arkusz #asd #Asperger #autyzm #czytanie #dzienniki #edukacja #emocje #grafomotoryka #IPET #komunikacja #lekcja #manualne #metody #motoryka #mowa #niepełnosprawność #niepełnosprawnośćintelektualna #pedagog #percepcja #pisanie #program #przedszkole #psychologia #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #schemat #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #tematyczne #terapia #terapiaręki #umiejętności #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaterapeutyczne #ćwiczenia