Temat: „Jestem kreatywny – wychodzę poza schemat”
Grupa docelowa: uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej
Czas trwania zajęć: 45 min
Cel główny zajęć: Stymulacja kreatywności i niekonwencjonalnego myślenia uczestników
Cele szczegółowe:
- Wzmacnianie tendencji do analizowania szerokiego spektrum możliwych rozwiązań w sytuacjach zadaniowych-problemowych
- Stymulowanie kreatywności, gotowości do stosowania działań innowacyjnych, przejmowania inicjatywy
- Wzmacnianie poczucia kompetencji i twórczości
Metody pracy: burza mózgów, praca grupowa, wykład
Forma pracy: grupowa, zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: tablica, karki, długopisy
Przebieg zajęć:
#arkusz #asd #Asperger #autyzm #czytanie #dzienniki #edukacja #emocje #grafomotoryka #IPET #komunikacja #lekcja #manualne #mindfulness #motoryka #mowa #niepełnosprawność #niepełnosprawnośćintelektualna #pedagog #percepcja #pisanie #premium #program #przedszkole #psychologia #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #schemat #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #tematyczne #terapia #umiejętności #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zabawy #zajęcia #zajęciaterapeutyczne #ćwiczenia

- Scenariusz zajęć rozwijających zdolności twórcze u uczniów szkół podstawowych
- Program zajęć kształtujących kreatywność w klasach przysposabiających do zawodu
- Elastyczność, oryginalność, płynność myślenia i wyobraźnia – zajęcia
- Zwierzak z mojej wyobraźni – scenariusz zajęć
- Kreatywność – dysleksja i autyzm
- Staję się kreatywny – scenariusz zajęć
- Zabawy manualne
- Rysujemy kwiatki krok po kroku
- Rysowanie i pisanie – sensoryka, komunikacja, autyzm
- ASD – tworzenie gier planszowych
- Dziecko nauczycielem – Akademia Khana
- Ciekawe pomysły nie tylko na nagłe zastępstwa – ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie
- Kasztanowe potworki – zabawa SI
- Program zajęć rewalidacyjnych z elementami twórczości dla uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej
- Odkrywam świat z magicznym dywanem. Innowacja pedagogiczna
- Zaczarowany ogród – zabawy dmuchane

